Android Cihazınızı Hızlandırın

ANDROİD CİHAZINIZ SON GAZ

android-cihaz-hizlandirma

Android cihazınızın yavaşlığından şikâyet ediyorsanız ve sık sık donup kalmasıyla bıkkınlık derecesine geldiyseniz tam size göre önerilerimiz var. Bu önerilerimizi uygulayarak androidinizi hızlandırabilirsiniz.

İlk olarak kullanmadığınız uygulama ve verileri silerek işe başlayabilirsiniz. Çünkü androidlerin veri depolama kapasitesi ve hafızası genellikle sınırlıdır. Böyle bir temizlik androidinize hız kazandıracaktır. Peki, bunu nasıl yapacaksınız. Androidinizin ayarlar bölümüne girin buradan uygulamalar kısmına geçin. Buradan gereksiz programları silip sisteminizden kaldırabilirsiniz. Hiç açmadığınız ses video ve resim dosyalarını yedeğini alarak silmeniz oldukça hızlanmanızı sağlayacaktır.

İkinci olarak yine uygulama menüsünden uygulama cacheleri tek tek silmeniz gerekir. Ya da bir program kullanarak bunu yapabilirsiniz. Androidinizdeki animasyon uygulamaları efektler hoş bir görsellik sunmasının yanında cihazınızı oldukça yavaşlatır. Eğer performansın daha yüksek olmasını tercih etmek istiyorsanız. Bu efektleri kapatabilirsiniz. Bunun için androidinizin ayarlar menüsüne girin buradan ekran bölümünü seçin ve buradaki animasyon kısmından istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Ayrıca animasyonlu duvar kâğıdı kullanmakta sisteminizi yavaşlatan unsurlardan birisidir. Bunun için animasyonsuz bir duvar kâğıdı belirleyerek cihazınızın hızını oldukça artırmanız mümkündür. Androidinizle internete girdiğinizde çalışan web tarayıcıların eklentilerini kapatmanız hız kazandıracaktır. Bunun için internet ayarlarına girin buradan ayarlar bölümüne geçin buradaki eklentileri etkinleştir başlığı altında bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılımlarınızı sürekli güncel tutmanız da Android hızınızı artıracaktır. Bu işlemleri arada tekrar kontrol etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir