Teknoloji

94 Dolara Muhteşem Akıllı Telefon ZTE’den Geliyor

zte-mobile-phone94 Dolara akıllı telefon mu olur dediğinizi duyabilir gibiyim. Yada olsa bile iyi özellikleri olamaz ki diyebilirsiniz işte bütün bu görüşlerinizi yıkıp geçmek için Çinli Firma ZTE çok iyi bir akıllı telefonu piyasaya koyuyor. Akıllı Telefon piyasasını silip süpürebilecek güçteki bu telefonu hemen size tanıtıyoruz. Tanıtacağımız cep telefonun isminden bahsetmezsekte olmaz “Blade A1”

Yüksek Çözünürlüklü Kamera

Öncelikle Kamerasından başlayalım. Sizce 94 Dolara alabileceğiniz bir kamera ne kadar iyi olabilir? Bu soruya verdiğiniz cevabı bilmiyoruz ama cep telefonunun kamerasının 400-500 Dolarlık iPhonelarla eşit çözünürlüğe sahip olması cep telefonunu en iyi yanlarından birisi. Peki bu çözünürlük ne kadar derseniz 13/8 MP bizce herkez için iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayabilecek bu kameradan pekte şikayetçi olacağınızı düşünmüyorum.

2 GB Ram

Yine bu fiyattaki bir cep telefonundan beklemeyeceğiz bir hafızaya sahip olması da bu cep telefonunu iyi yapan yönlerden birisi. İnternette bu fiyata pek çok android cep telefonu bulabilirsiniz ama bu cep telefonun kapasitesi ve hafızasında bulabileceğinizi düşünmüyorum. İnternette yeni çıkan akıllı telefonlarda da yine bu ücrette bu hafızayı bulabileceğinizi neredeyse düşünmüyorum. Ki bu hafızaya sahip olsa bile diğer özelliklerde mutlaka geri kalacaktır.

16 GB Saklama Kapasitesi

Bizce gayet yeterli bir kapasite eğer kendinize yetersiz olarak görüyorsanız sonradan alacağınız ek parçalarla bu kapasiteyi arttırsanızda çok büyük bir kısmına yeterli olacağını düşünüyorum. Bundan daha yüksek saklama kapasitesine sahip akıllı telefonlarınında muhteşem fiyatlarının olduğunu düşünürsek buda gene o çok iyi yanlardan birisi olarak sayabiliriz. Özellikle bu seviyedeki bir saklama kapasitesininde bundan çok daha pahallı cep telefonlarda olduğunu düşünürsek görmezden gelmemeniz gerektiğinizi kanıtlıyor bizce.

4 Çekirdek İşlemci

4 çekirdek MediaTek işlemciye sahip olmasıda cep telefonunuzu kullanırken yaşayacağınız performansı göstermeye yetiyor bizce. Ucuz olmasına rağmen işlemcide bile rakipleriyle kapışabilecek güçteki Blade A1 bu konudada dikkatleri üzerine çekebiliyor.Ayrıca akıllı telefondaki işletim sistemide Android 5.1…

Parmak İzi Sensörüne Sahip

Cep telefonunun parmak izi sensörüne sahip olması hem güvenliği sizler için kolaylaştırırken hemde cep telefonunuzun kilidinin sadece 0.3 saniye gibi kısacık bir sürede açılmasını sağlıyor.

Dünyaya Açılabilir

Yapan bir çin markası olsada bu cep telefonu modelinin dünyaya yayılma gibi bir ihtimali var şahsen bende ülkemizde bu ucuza bu kadar özellikler sağlayan bir cep telefonu olmasını isterdim açıkcası.

 

13 Yorum

 • Reply
  tabela
  16 Aralık 2015 at 17:24

  Vergiler dahil bu özellikte ise çok uygun telefonmuş..

 • Reply
  Ataşehir Oto Ekspertiz
  15 Ocak 2016 at 23:37

  Personelimize alabileceğimiz zte marka telefon kullanışlı olabilecek mi galiba olacak gibi duruyor.

 • Reply
  Söz Konusu Sanat
  17 Ocak 2016 at 21:38

  Gerçekten hayret verici bir şekilde ilerliyor teknoloji. Böyle bir telefonum olsa sanatla ilgili hiçbir haberi kaçırmam. Paylaşım için teşekkürler..

 • Reply
  Webmaster Forumu
  31 Ocak 2016 at 21:58

  Teşekkürler

 • Reply
  telefon önerileri
  3 Şubat 2016 at 13:00

  Bu fiyata muhteşem özellikler.

 • Reply
  muhasebe programı
  1 Mart 2016 at 21:39

  donanım olarak gayet iyi özelliklere sahip, fiyatı da ekonomik olduğu için, ZTE, akıllı telefon kullanıcılarını tutacak bir marka olacaktır.

 • Reply
  Mustafa İnce
  15 Nisan 2016 at 23:22

  Çin Malı deyince insan bir duraklıyor ancak bahsettiğiniz özellikler de çok güzel. Keşke borçlanıp telefon almayaydım da bunu deneyeydim.

 • Reply
  Ping Leon
  15 Haziran 2016 at 11:27

  Teşekkürler, güzel bilgiler

 • Reply
  Ankara Asansör
  2 Ekim 2016 at 14:18

  Güzel bir yazı olmuş teşekkürler…

 • Reply
  Bahçe Süsleri
  8 Ekim 2016 at 20:22

  Bu fiyata muhteşem özellikler.

 • Reply
  selçuk uçar
  9 Aralık 2016 at 11:20

  tutunması imkansız pazar bölünmüş durumda

 • Reply
  soğuk depo
  11 Ocak 2017 at 10:59

  Kaliteli bir telefon, almayı düşünüyordum fakat tereddütlerimde vardı makalenizden sonra bir karar verdim.

 • Reply
  barkod programı
  3 Şubat 2018 at 21:50

  ZTE Gerçekten bu sektörde geç kalmış bir firma, Network ürünleriyle tanınan firmanın akıllı telefon sektörüne çok önceden girdiğini biliyoruz ancak gerekli yatırım ve reklam finansmanı ayırmadıkları için şu anda diğer firmalara göre birkaç adım geride.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: