94 Dolara Muhteşem Akıllı Telefon ZTE’den Geliyor

zte-mobile-phone94 Dolara akıllı telefon mu olur dediğinizi duyabilir gibiyim. Yada olsa bile iyi özellikleri olamaz ki diyebilirsiniz işte bütün bu görüşlerinizi yıkıp geçmek için Çinli Firma ZTE çok iyi bir akıllı telefonu piyasaya koyuyor. Akıllı Telefon piyasasını silip süpürebilecek güçteki bu telefonu hemen size tanıtıyoruz. Tanıtacağımız cep telefonun isminden bahsetmezsekte olmaz “Blade A1”

Yüksek Çözünürlüklü Kamera

Öncelikle Kamerasından başlayalım. Sizce 94 Dolara alabileceğiniz bir kamera ne kadar iyi olabilir? Bu soruya verdiğiniz cevabı bilmiyoruz ama cep telefonunun kamerasının 400-500 Dolarlık iPhonelarla eşit çözünürlüğe sahip olması cep telefonunu en iyi yanlarından birisi. Peki bu çözünürlük ne kadar derseniz 13/8 MP bizce herkez için iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayabilecek bu kameradan pekte şikayetçi olacağınızı düşünmüyorum.

2 GB Ram

Yine bu fiyattaki bir cep telefonundan beklemeyeceğiz bir hafızaya sahip olması da bu cep telefonunu iyi yapan yönlerden birisi. İnternette bu fiyata pek çok android cep telefonu bulabilirsiniz ama bu cep telefonun kapasitesi ve hafızasında bulabileceğinizi düşünmüyorum. İnternette yeni çıkan akıllı telefonlarda da yine bu ücrette bu hafızayı bulabileceğinizi neredeyse düşünmüyorum. Ki bu hafızaya sahip olsa bile diğer özelliklerde mutlaka geri kalacaktır.

16 GB Saklama Kapasitesi

Bizce gayet yeterli bir kapasite eğer kendinize yetersiz olarak görüyorsanız sonradan alacağınız ek parçalarla bu kapasiteyi arttırsanızda çok büyük bir kısmına yeterli olacağını düşünüyorum. Bundan daha yüksek saklama kapasitesine sahip akıllı telefonlarınında muhteşem fiyatlarının olduğunu düşünürsek buda gene o çok iyi yanlardan birisi olarak sayabiliriz. Özellikle bu seviyedeki bir saklama kapasitesininde bundan çok daha pahallı cep telefonlarda olduğunu düşünürsek görmezden gelmemeniz gerektiğinizi kanıtlıyor bizce.

4 Çekirdek İşlemci

4 çekirdek MediaTek işlemciye sahip olmasıda cep telefonunuzu kullanırken yaşayacağınız performansı göstermeye yetiyor bizce. Ucuz olmasına rağmen işlemcide bile rakipleriyle kapışabilecek güçteki Blade A1 bu konudada dikkatleri üzerine çekebiliyor.Ayrıca akıllı telefondaki işletim sistemide Android 5.1…

Parmak İzi Sensörüne Sahip

Cep telefonunun parmak izi sensörüne sahip olması hem güvenliği sizler için kolaylaştırırken hemde cep telefonunuzun kilidinin sadece 0.3 saniye gibi kısacık bir sürede açılmasını sağlıyor.

Dünyaya Açılabilir

Yapan bir çin markası olsada bu cep telefonu modelinin dünyaya yayılma gibi bir ihtimali var şahsen bende ülkemizde bu ucuza bu kadar özellikler sağlayan bir cep telefonu olmasını isterdim açıkcası.

 

“94 Dolara Muhteşem Akıllı Telefon ZTE’den Geliyor” hakkında 13 yorum

 1. Ataşehir Oto Ekspertiz

  Personelimize alabileceğimiz zte marka telefon kullanışlı olabilecek mi galiba olacak gibi duruyor.

 2. Söz Konusu Sanat

  Gerçekten hayret verici bir şekilde ilerliyor teknoloji. Böyle bir telefonum olsa sanatla ilgili hiçbir haberi kaçırmam. Paylaşım için teşekkürler..

 3. muhasebe programı

  donanım olarak gayet iyi özelliklere sahip, fiyatı da ekonomik olduğu için, ZTE, akıllı telefon kullanıcılarını tutacak bir marka olacaktır.

 4. Kaliteli bir telefon, almayı düşünüyordum fakat tereddütlerimde vardı makalenizden sonra bir karar verdim.

 5. barkod programı

  ZTE Gerçekten bu sektörde geç kalmış bir firma, Network ürünleriyle tanınan firmanın akıllı telefon sektörüne çok önceden girdiğini biliyoruz ancak gerekli yatırım ve reklam finansmanı ayırmadıkları için şu anda diğer firmalara göre birkaç adım geride.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir