2017-2018 Yılı Kereste ve Tomruk Fiyatlarının Yeni Takip Noktası | Bayındır Tomruk

Bayındır Tomruk olarak; ürünlerimiz ve hizmetlerimize geçmeden önce yeni web sitemizin tasarımı tamamlandı! Orman ürünleri ithalatı ve ihracatı noktasında müşterilerimize web ortamında daha iyi iletişim kurabilmek için www.bayindirtomruk.com adresimizi güncellemiş bulunmaktayız. Web adresimiz eski sisteme göre %40 daha hızlı, sektörel gelişimi takip etmek isteyenler için her gün sektöre takibi yaparak haber yayımı, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi, çok daha kolay kullanımı gibi birçok düzenlemeyi yeni sitemiz üzerinde gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

2017 ve 2018 yılı dönemleri içinde satışa sunulan veya satış planı yapılan kereste, tomruk gibi ürünlerin fiyatları en güncel şekilde yine Bayındır Tomruk üzerinden erişebiliyor olacaksınız. Web adresimizi ara ara kontrol ederek sektörel gündem ve ürün fiyatları hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Son dönemler için en çok talep edilen ürünlerimizden olan silinmiş kereste ürünümüz hakkında yazının devam eden kısmında sizlere bilgi vereceğiz.

Silinmiş Kereste Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır.

Günümüzde ise yaygın olarak tersanelerde gemi inşasında ayrıca yapı malzemesi ve mobilya yapımında bunlarla birlikte daha birçok alanda kullanılır. Kendi içinde birkaç kaliteye göre sınıflara ayrılmışlardır. Gemi inşaasında ve yapı malzemesi olarak kullanılan silinmiş kerestelerin kalitelerin diğerlerinden farklı olmak zorundadır. Gemi inşaasında ve yapı malzemesi olarak kullanılan silinmiş kereste ürünleri,1. Sınıf dediğimiz sert ağaçlardan elde edilir.

Sert ağaçlar: Ceviz, sert karaağaç, kara salkım, karaağaç, meşe, kayın, diş budak, karasakız bu ağaçlardan elde edilen tomruklardan oluşan keresteler sert malzemelerdir. Günümüzde ise gemiler artık demirden yapılmaktadır. Birçok alanda kullanılmasının nedeni doğada bulunan çok sağlam bir madde olmasıdır. Genellikle yapı malzemesi ve gemi inşasında kullanılan ürünler, daha az sorun çıkarması için olabildiğince kuru olması çok önemlidir. Ürünlerden tam anlamıyla verim alınması için kurutulması gerekmekte, bu süreçte yaklaşık olarak 1-2 yıl mutlak bir süre geçmesi gerekir. Kereste ürünü hakkında daha fazla bilgi için bu kaynağı da inceleyebilirsiniz.

Silinmiş Kereste Fiyatları Ne Kadar?

Daha öncede bahsettiğimiz üzere doğada bulunan ağaçların insanların yaşamını kolaylaştırmak ve ticari gelir sağlamak için belirli aşamlardan geçerek işlenmiş halidir. Peki, bu ağaçlar keresteye dönüşürken hangi aşamalardan geçiyor onun üzerinde duralım. Hazırlanışı; Ağaçlar balta, testere veya günümüz teknolojisinde kullanılan motorlu testere sayesinde kesilir

Atölyelerde belirli ebatlarda ve şekiller verilerek hazırlanır. Kesim işleminden sonra yapımında en önemli unsurlardan biri olan kurutma işlemi yapılır. Kurutma işlemi çok zahmetli, sabır gerektiren bir olay ve bunun yanında silinmiş ürün kalitesi acısından oldukça önemlidir. Kurutma olayı fırınlanarak 72 saat sıcak havayı arasından geçirerek veya doğal ortamda da yapılır. Lakin doğal ortamda yapılan kurutma işlemi birkaç ay veya birkaç yıl sürebilir ve bu aşamalar sonucunda kaliteli ürünler elde edilir. Silinmiş kereste ürünlerimiz hakkında fiyatlarımızı öğrenmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir