2014’ün Dijital Trendleri

2014 Dijital Trendleri denildiğinde akla ilk gelen iletişim teknolojileri ve dijital pazarlama olacaktır. Çok kısa sürede hayatımıza giren sosyal medyayı da saymak gerekir. Bu gün yaşamımızın her anında bir dijital uygulamayla karşılaşmak mümkündür. 2014’te artık akıllı telefon ve tablet kullanımı normalleşecek. Yani dijital cihazlar her bireyin bir parçası haline gelecek.

Mobil Hayat

2014’ün trendi mobil bir hayatı gösteriyor. Şu anda bile sosyal medya mobilleşmesini tamamlamak üzere. Sosyal medyaya bağlananların yüzde 60’ı mobilden gerçekleşiyor. Twitter ve Facebook’a bağlananların çoğu mobil cihazlardan bağlanıyor. Geçen yıla göre akıllı telefon satışları yüzde 80 artış göstermektedir. Kısacası web sitelerinin ve dijital dünya trendi mobilleşmeleri olacaktır.

Sosyal Medya

2014’ün bir diğer trendi de hiç şüphesiz sosyal medyadır. Twitter, Facebook, LinkedIn, Youtube, Google+, ve Instagram kullanımı hızla artıyor. Bunun sebebi iletişimden çok kendini göstermedir. Günümüzde herkes bir şeyler yapıp paylaşımda bulunuyor. Bu daha artacak. Âdeta sosyal medyada görünme yaşam kanıtı olacak.

E-ticaret

Ticaret ve endüstri sektörleri açısından e- ticarete taşınma tamamlanmış görünmekle birlikte tüketici harcamaları yönünden yeni uygulama farklılıklar ortaya çıkacak. Mobil post cihazı kullanma, nişleşmiş sosyal ticaret yani belirli alanlara yoğunlaşmış, bir ihtiyaca yönelik ticaret artacak.

Akıllılar Artıyor

Akıllı telefonların yanında akıllı saatler ve akıllı gözlüklerin kullanımı artacak. Önümüzdeki yılların önemli rekabet araçları olan akıllı cihazla tanışma ve kullanımı artacak.

digital-trends-2014

“2014’ün Dijital Trendleri” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir