2-3 Günlük :)

Eee blogcum 2-3 gün olmuş günlerimizi anlatmamışız.  Levent Yüksel gecesinden sonra 4 Mayıs’ta Funda Arar çıktı sahneye kampüste. Baya eğlendik ama ben biraz fazla kaçırmışım ve buz gibi bira midemi üşütmeme sebep olmuş. Kaç gündür mide ağrısıyla uğraşıyorum.

Çarşamba günü Türk Ocağında toplantımız vardı ve ben bilgisayarla uğraşmaktan geç katıldım Kubat konserine. Keşke Kubat yerine Çilekeş ile Ogün Sanlısoy’a gitseymişim. Kubat işin bokunu çıkardı. Tamam eyvallah yorumcudur da, şarkılarda nağme yapcam diye milleti şarkının bilinen ezgisinden tamamen kopartmak olmaz ki. Onuda geçtim bir hareketli bir slow diye diye milletin havasını zedeledi. Sonra 3-4 parçada slow a bağlayınca kaldık öylece.

Dün de kampüste değil Antalya Gençlik Şenliğinde Cam Piramit’in ordaydık. Gerçi biz içmekten Gece grubu ile Emre Aydın’a pek adapte olamadık. Zaten Emre Aydın’ın sesi de az geliyordu nedense. Ön taraftakiler iyi duymuştur ancak. Dün de içmelere devam ettik.

Gecenin sürprizi ise kampüs girişinde yaşandı. Eve dönerken kullandığımız kampüs yoluna giremedik. Neymiş efendim yurtta kalanlar girebilirmiş o saatte bir tek. Güvenlikle atıştım biraz sonra eve gelirken ayın 7 si oldu diye krediyi çektim bankadan. Ama ordada sinirlerim zıpladı. Yaklaşık olarak 15-20 kişilik bir grup, ülkemde bayrağım altında Kürtçe konuşuyorlardı. Belki kimisi diyebilir ne olmuş konuşuyorsa diye ama benim milliyetçiliğimi bilenler ancak beni anlar.

Bu resimde canım arkadaşım Cevahir ile Funda Arar konserinden 🙂

“2-3 Günlük :)” hakkında 3 yorum

  1. Şenliklerde bayağı içmişsiniz anlaşılan. Ama sizin üniversiteye şarkıcılar gelmiş yani 🙂 Kürtçe meselesine gelince, o kadar aşırı milliyetçilik yapmana gerek yok bence. Resmi kurumlarda eğer Kürtçe konuşmayı isterlerse haklısın ama, sosyal bir ortamda bence konuşulabilir, unutmadan devlet bile artık Kürtçe yayın yapıyor TRT 6 😉

    1. Kardeş normalde çok görürüm konuşan insan ama benim ne olduğumu biliyorlardı orda ve bana inat yapıldığını düşünüyorum. Zira bizim üniversitedeki bu durum inada inat. Devlete gelince, böyle devlete böyle hükümet olmaz olsun, yakında Doğu Anadolu topraklarımızı da verirler giderler. Ülkemde tek dil konuşulsun isterim ben. Tabi bunlar görüşler ve herkesin görüşüne de saygımız var.

  2. Görünüşe göre baya dağıtmışsın kankacım 🙂 Ayın 13'ünden sonra da ben dağıtıyorum 🙂 Gerçi sevdiğim pek sanatçı gelmiyor ama en azından Murat Boz ve Sertab Erener'e gidilmeye değer…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir