Photoshopta Fantastic Duvar Kağıdı Yapımı

Öncelikle ihtiyacımız olan bir bulutlu gökyüzü resmi ve iki adet brush seti.

Brush seti buradan indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/314233316/Brushes.rar.html

Bulut resminide buradan alabilirsiniz.
 

Şimdi resmimizi yapmaya başlıyalım.

1024*768 px boyutların yeni bir pencere açıyoruz.

Background’ı boyuyoruz ben yeşilin tonunu kullandım

Gökyüzü resmini bu background’ın üzerine atarak ctrl+t ile resmimizi boyutlara göre büyütüyoruz. shift+u ile gökyüzünü siyaha çevirip ve modunu overlay olarak ayarlıyoruz.

Yeni bir layer açın ve eliptical marquee tool ile resmimizin altına yarım bir çember çizerek siyaha boyuyoruz ve ctrl+d ye basıyoruz.

Ardından smudge tool ile brush olarak dune grası seçiyoruz ve çizdiğimiz çemberin sınırlarını güzelce çimlerle beziyoruz.

Yeni bir layer açarak indirdiğimiz brushlardan ağaçlar ve insanlar adlı brush ile aşağıdaki şekildeki gibi brush tool ile resmimize ağacımızı yerleştiriyoruz.

Göze kötü gelen yerleri de eraser tool ile hardness 0 olacak şekilde siliyoruz.

Ardından resmimize istersek gök kuşağı ve abstract brush koyuyoruz. Bunları yapmak için öncelikle gradient tool’u ve bununda simple efectini seçiyoruz ve aşağıda resimdeki gibi ikinci gradienti seçiyoruz.

Bunu background üzerine uyguluyoruz. resmimizin sağından soluna doğru gradientimizi çekiyoruz. İndirdiğimiz abstract brush ile resmimize bir iki abstract ekleyerek resmimizi sonlandırıyoruz.

Ve en sonunda resmimiz bu hali alıyor.

İbrahim Yılmaz

24 Mayıs 1989 doğumlu olan İbrahim, Antalya Akdeniz Üniversitesi Tarih bölümünü bitirdi. Aynı üniversitenin Eğitim fakültesinde Formasyon Eğitimini tamamladı ve Tarih öğretmeni oldu. Ataması yapılmayınca bilişim sektörüne yöneldi. Şu anda İstanbul'da özel bir şirkette Reklam Yöneticiliği yapmaktadır. Ana dili yanında İngilizce ve Osmanlı Türkçesini orta seviyede bilmektedir. İnternet teknolojisi ile arası çok iyi olan İbrahim, profesyonel olmamak ile birlikte Wordpress üzerine ağırlık vermiş ve bloğunu bu doğrultuda şekillendirmiştir. Google Profilim: İbrahim Yılmaz

Sevebilirsin...

4 Yanıt

  1. OOKANN dedi ki:

    Güzel anlatmışsın kardeşim ayrıca anlatımın sonucundaki çalışman da gayet estetik. Teşekkürler 🙂

  2. catlaqcadi46 dedi ki:

    abicim okan abime katliorm süper anlatmissin resimde güzel… ellerine saglik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir