Facebook Ana Sayfasında Herkesin Paylaştıkları Çıkmıyor

Bu yazı 2011 yılının Ocak ayında yazılmıştır. O günden bu güne Facebook üzerinde bir çok güncelleştirme meydana geldiği için görsel olarak değişimler meydana geldi. Ancak mantık halen aynı şekilde devam etmektedir.

Malumunuz facebook dünyanın tartışmasız en büyük sosyal sitesi neredeyse. Anlayan anlamayan bir çok kişide olsa geçenlerde ana sayfaya baktığımda hep belirli kişilerin gönderilerinin olduğu dikkatimi çekti. Ulan neyse çok ta önemli ya ben bakacak olduğuma zaten bakıyorum derken dedim şunu halledeyim. Belki beğendiğimiz sayfalardan güzel paylaşımlar olur görelim diye düşündüm. Ben yapmasına yaptım ama pişman oldum 🙂 çok fazla gönderi olmaya başladı ve o yüzden en iyisi gönderisini görmek istediklerimizi tek tek seçmek 🙂 Peki bunu nasıl yaparız diye soranlar olursa da ilk olarak aşağıdaki resimdeki turuncu ok ile gösterilen yere ulaşmak. Tabi bu ana sayfadan yapılacak iş =)

Seçeneklere girince karşımıza şöyle bir resim gelecek.

Oradaki sayı muhtemelen daha önce kurcalamamış olanlarda 250’dir. Ben arkadaş sayısı ve sayfaları göz önüne alarak onu 1000 yapmıştım ama şu anda “Önerilen Arkadaşları Gör” yazan yere tıklayıp arkadaş, sayfa ve grup seçimi yapmak istiyorum, ne kadar şu anda bitirme tezi ile uğraşmam gereksede.

Belki bilgisi olmayanlar vardır amacıyla ortaya çıkarılmış bir yazı 🙂

İbrahim Yılmaz

24 Mayıs 1989 doğumlu olan İbrahim, Antalya Akdeniz Üniversitesi Tarih bölümünü bitirdi. Aynı üniversitenin Eğitim fakültesinde Formasyon Eğitimini tamamladı ve Tarih öğretmeni oldu. Ataması yapılmayınca bilişim sektörüne yöneldi. Şu anda İstanbul'da özel bir şirkette Reklam Yöneticiliği yapmaktadır. Ana dili yanında İngilizce ve Osmanlı Türkçesini orta seviyede bilmektedir. İnternet teknolojisi ile arası çok iyi olan İbrahim, profesyonel olmamak ile birlikte Wordpress üzerine ağırlık vermiş ve bloğunu bu doğrultuda şekillendirmiştir. Google Profilim: İbrahim Yılmaz

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. M.Akif dedi ki:

    Fazla kişi ekli olduğunda bu en yeniler bölümü 1 dk dolmadan direk 10-20 post ile doluyor.Bazen sırf bu yüzden çevrımdışı olarak bunları takip etmeye çalışıyorum (:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir